Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks ножички за кутикули SMART 10 тип 3

Цена: 1,050 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-SS-10/3 Категории , Ознаки: ,

Staleks ножички за кутикули SMART 10 тип 3

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални ножици за кутикули.
 • Класичен радиус на свиткување на сечилото.
 • Прави издолжени рачки.
 • Тенките, тесни ножеви овозможуваат лесен пристап до кутикулата.
 • Уредно и прецизно сечење поради професионално рачно острење.
 • Прстени со стандардна големина.
 • Намалување на замор на рацете за време на работа, благодарение на мекото, лесно движење на ножиците.
 • Пријатна на допир, стилска сатенска површина на алатот.
 • Мат површината на рачките не рефлектира светлина и не ги затегнува очите на техничарот.
 • Високолегиран нерѓосувачки челик.
 • Отпорен на стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјални средства.
 • Се препорачува за маникир.
Brand

Staleks

Scroll to top