Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Fresh Mix Jelly Витамин Б5 Пантенол 20мл.

Цена: 720 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: ANJ12 Категорија Ознаки: , ,

Пријатниот Пантенол (B5) измешан со Хидро гел ја смирува иритацијата на кожата, ја хидрира и омекнува, со што таа добива значително поголема еластичност, почист тен и е доста помазна.

Притиснете го копчето за активните состојки да се спојат со Хидро гелот и протресете убаво.

Нанесете 1-2 пумпици на чиста кожа, наутро и навечер.

Се препорачува за сува чувствителна склона на црвенила во комбинација со Хиалуронска киселина (сува кожа) или Нијацинамид Б3 гелот (кожа со црвенила).

Одлично се комбинира со професионалните третмани Harmony, Luminocity, и Epigenese

Anesi Lab

Scroll to top