Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Ензиматски пилинг за лице – Aqua Vital 500мл.

Цена: 1,980 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: AQ003 Категории , Ознаки: , ,

Ензиматски пилинг формулиран со екстракти од ананас кои го отстранува протеинскиот отпад и мртвите кепителни клетки, оставајќи ја кожата мазна, свилена и длабински подмладена.

  1. Нежно отсранување на мртвите клетки кои ја попречуваат транскутаната респирација
  2. Стимулација на обновување на клетките и пенетрација на активните состојки
  3. Подобрување и измазнување на текстурата на кожата

Начин на употреба: Измешајте го правот со Aqua Vital лосион или Lotion Conrol, во зависнот од типот на кожата. Нанесете дебел слој на лицето и вратот избегнувајќи контакт со регијата околу очите и мукозните мембрани и оставете да делува 3-5мин.

  • Погодна за сите типови кожа
  • Кожата е освеќена и без иритации
  • Ги отстранува нечистотиите од коќата
  • Ја подобрува пенетрацијата на активните состојки кои се нанесуваат по после пилингот.
Brand

Anesi

Scroll to top