Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Кератин серум KAYPRO 100мл

Цена: 760 ден

Најавете се за салонска цена

Реструктурирачки серум со кератин за хемиски третирана и оштетена коса

Реструктурирачки серум со кератин за хемиски третирана и оштетена коса

 

Серумот има специјални измазнувачки својства кои ја прават косата инстантно сјајна, мека и свиленкаста без да добива тежина. Влакното и краевите од влакното се обвиткани со филм или слој кој има заштитни својства од разлетување и влага, а воедно ја затвора кутикулата и ги запечатува краевите на влакното.

 

Начин на употреба: Нанесете неколку капки на мокра или сува коса. Не се измива.

Product Cat

Brand

Kay Pro

Scroll to top