Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Спреј за заштита од топлина (фенирање/пеглање/фигаро) LAKME 300мл

Цена: 430 ден

Најавете се за салонска цена

за неверојатно мека и права коса (силна моќ на хидратација)

SKU: LT028 Категорија Ознаки: , , ,

Обезбедува извонредна заштита од топлина и оштетувања
предизвикани од пеглите за коса и термичи алатки.
Ја подобрува мекоста на косата и го зајакнува влакното

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ. БЕЗ ПЕГ. БЕЗ МИНЕРАЛНИ МАСЛА.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Limanthes alba: За неверојатно мека и права коса.
D-panthenol и X-protector полимер: За враќање на мекоста,
флексибилноста и подвижноста на косата. Права и хидрирана.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top