Шампон за исправување (мазна коса) LAKME 300мл

хидратантен шампон, специјално наменет за неуредна и волуменска коса (ја прави мазна, сјајна, лесна за расчешлување и обликување)

 

 

SKU: LT026 Категории: Tags: , , ,
Сподели

Специјално наменет за волуминозна коса и за по технички процеси за исправување ка коса.
Косата ја прави мазна, сјајна, лесна за расчешлување и обликување.

ФОРМУЛА: 
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ. БЕЗ ПЕГ. БЕЗ МИНЕРАЛНИ МАСЛА.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Limanthes alba: За неверојатно мека и права коса.
Катјонски полимер од растително потекло: Ултра мека коса и заштитен скалп.

Шампон за исправување (мазна коса) LAKME 300мл
Product Cat

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.