Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Маска за исправување на косата (мазна коса) LAKME 1000мл

Цена: 1,350 ден

Најавете се за салонска цена

за неверојатно мека и права коса (реконструкција на влакното одвнатре)

Реструктуира, хидрира, измазнува. Ја прави косата мека, сјајна и лесна за расчешлување.
Се препорачува да се нанесува по хемиски третмани за исправување на коса.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ. БЕЗ ПЕГ. БЕЗ МИНЕРАЛНИ МАСЛА.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Limanthes alba: За неверојатно мека и права коса.
Церамидиден систем за репарација: Го реконструира влакното од внатре.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маска за исправување на косата (мазна коса) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маска за исправување на косата (мазна коса) LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top