Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Серум против опаѓање (органски) OWAY 100мл

Цена: 2,200 ден

Најавете се за салонска цена

Органски серум против опаѓање, за раст на нови влакна и згуснување (со матични клетки и динаген)

Серум за згуснување на косата и против опаѓање (со растителни матични клетки и динаген)

Опаѓањето на косата се случува од повеќе причини.
Може да биде сезонско или андрогено, но најважна е првичната правилна дијагноза.

За да се спречи загубата на коса, потребен е третман за нормализирање на себумот,
обновување на липидите и фазно отстранување на првутот.

Овој моќен третман против опаѓање, делува на 2 проблеми:

– Ја зголемува густината на косата и поттикнува раст на нови влакна
– Го намалува просторот меѓу фоликулата и коренот, за да го зацврсне влакното
(со тоа го продолжува животниот век на влакното- анагена фаза).

Дополнително, ја зголемува микро-циркулацијата на малите крвни садови на скалпот
што почнуваат да носат храна до коренот на косата, за да ја одржат здрава.
Растителните матични клетки, го подобруваат метаболизмот на скалпот и стимулираат
регенерација на фоликулата на косата.

Серумот е благ и за најчувствителниот скалп.
Може да се користи и кај слаба коса, кога нема видливи знаци на опаѓање.

Наменет и за мажи и за жени.

Product Cat

,

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top