Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Ноќен третман за чувствителен скалп LAKME 30мл

Цена: 650 ден

Најавете се за салонска цена

Целосна нега за иритиран скалп (смирува и хидрира). Го редуцира лупењето и јадежот.

SKU: LK021 Категорија Ознаки: , , , ,

Лосион за смирување на чувствителен и иритиран скалп кој обезбедува
моментална благопријатна состојба кога ќе се аплицира.
Специјално наменет за ноќна употреба.

  • Смирува и хидрира
  • Елиминира лупење и јадеж
  • Го балансира скалпот
  • Моментален комфорт и свежина
  • Без-масна формула, длабински навлегува, без да остава остатоци.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Памучни пептиди: хидратација, намалување на лупењето и јадежот.
Алое Вера: смирува.
Природен бетаин: целосна нега за иритиран скалп, смирува и хидрира.
Бисаболол: го редуцира лупењето, еритемата и јадежот.
Ментол: моментална благопријатност и освежување

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Релаксирачки мирис: Свеж и релаксирачки, со ноти на жалфија и женшен.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top