Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Лосион против Опаѓање LAKME 125МЛ

Цена: 720 ден

Најавете се за салонска цена

✅ Го спречува стареењето на косата
✅ Ја зголемува густината на косата
✅ Ги зацврстува кутикулите

SKU: LK016 Категории , , Ознаки: , , , ,

Лосион за секојдневна употреба со зацврстувачко дејство. Делува на
неколку нивоа за враќање на виталноста на косата и скалпот.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
ПрокапилТМ: го спречува стареењето на косата, го спречува опаѓањето
на влакната, ја зголемува густината на косата и ја подобрува циркулацијата.
Екстракт од лист од маслинка: ја регулира и нормализира секрецијата на себум на скалпот.
Биоактивни пептиди: го регулираат развојот на влакното и животниот
циклус, ги витализира клетките на скалпот и фоликулите.
Витамини: го стимулираат метаболизмот на клетките,
го надополнува недостатокот од истите.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови
со деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Смирувачки мирис: мирис со ноти на вода, гераниум и цитрусни цветови.

Употреба:
По миењето со активниот шампон, нанесете го лосионот со блага масажа за
добро да се впие. НЕ СЕ ПЛАКНЕ!

Погоден е за секојдневна употреба.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top