Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Лосион против Опаѓање LAKME 125МЛ

Цена: 720 ден

Најавете се за салонска цена

✅ Го спречува стареењето на косата
✅ Ја зголемува густината на косата
✅ Ги зацврстува кутикулите

Лосион за секојдневна употреба со зацврстувачко дејство. Делува на
неколку нивоа за враќање на виталноста на косата и скалпот.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
ПрокапилТМ: го спречува стареењето на косата, го спречува опаѓањето
на влакната, ја зголемува густината на косата и ја подобрува циркулацијата.
Екстракт од лист од маслинка: ја регулира и нормализира секрецијата на себум на скалпот.
Биоактивни пептиди: го регулираат развојот на влакното и животниот
циклус, ги витализира клетките на скалпот и фоликулите.
Витамини: го стимулираат метаболизмот на клетките,
го надополнува недостатокот од истите.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови
со деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Смирувачки мирис: мирис со ноти на вода, гераниум и цитрусни цветови.

Употреба:
По миењето со активниот шампон, нанесете го лосионот со блага масажа за
добро да се впие. НЕ СЕ ПЛАКНЕ!

Погоден е за секојдневна употреба.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Scroll to top