Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Концентрат за дехидрирана, безживотна коса (органски) OWAY 30мл

Цена: 3,200 ден

Најавете се за салонска цена

за ре-минерализација и задржување на водата во влакното (железо, магнезиум, цинк, бакар и силикон)

SKU: OWL20/2 Категории , , Ознаки: , , ,

Концентрат со минерални соли и микро-молекули на хијалуронска киселина,
за многу оштетена и безживотна коса без сјај.

Висока концентрација на 5 минерални соли (железо, магнезиум, цинк, бакар и силикон),
добиени од квасец, за ре-минерализација и зацврстување на структурата на косата.
Хијалуронската киселина за задржува водата во влакното.

Револуционерна мултифункционална формула (коса + скалп):
Хијаломинералите длабоко ја хидрираат косата, ја прават сјајна и потхранета,
го смируваат скалпот и ја хранат кожата на главата.

За да го уверите клиентот во делотворноста, нанесете му на прстите малку од серумот
да го размачка. Веднаш ќе увиди дека кожата на дланките му станува свиленкаста.

Употреба: Измешајте серум за реконструкција со концентрат од хијаломинерали или церамиди F,
зависно од дијагнозата. Нанесете на сува коса и оставете да отстои 10 мин.
Исплакнете.

Состојки: железо, магнезиум, цинк, бакар и силикон.
Ја нормализираат активноста на матичните клетки, ја зајакнуваат и оживуваат косата.
Хијалуронската киселина, со катјонско дејство (негативно полнење),
го неутрализираат електрицитетот во косата. Ова ги затвора кутикулите
и ја прави косата свиленкаста и кадифено мека. Откако хијалуронската киселина,
ќе се спои со влакното, ја затвора водата и ги прави кутикулите мазни.

Не содржи:

  • Вештачки бои
  • Синтетички мириси
  • Петролеум
  • Парабен
  • SLS & SLES
  • PEG, PG & BBG EDTA

pH 5,6-6,0

Пакување: 30мл

Product Cat

,

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top