Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Концентрат за многу оштетена и сува коса без масла (органски) OWAY 30мл

Цена: 3,200 ден

Најавете се за салонска цена

за враќање на липидите на многу оштетена и сува коса

Концентрат со церамиди и Витамин F,
за многу оштетена и порозна коса без масла.

Прави реконструкција на липидните компоненти во влакното.
Создава заштитен слој околу кутикулата и ја штити од надворешни влијанија
(хемиски, механички и климатски агресори). Добивате богата структура на
влакното, што станува еластично и отпорно.

Револуционерна мултифункционална формула (коса + скалп):
Церамид F концентратот ги враќа маслата на сувата коса и скалп.

За да го уверите клиентот во делотворноста, нанесете му на прстите малку од серумот
да го размачка. Веднаш ќе увиди дека кожата на дланките му станува помазна.

Употреба: Измешајте серум за реконструкција со концентрат од хијаломинерали или церамиди F,
зависно од дијагнозата. Нанесете на сува коса и оставете да отстои 10 мин.
Исплакнете.

Состојки: Церамиди-липиди што ги пополнуваат празнините во порозната кутикула.
При процесот на соединување, церамидите стануваат био-достапни, пенетрираат во
пенетрираат во липидната бариера и ја регенерираат. Липидната бариера заздравува
и не ја пропушта водата да испари од влакното. Косата станува хидрирана и освежува.
Витаминот F, ја одржува липидната бариера здрава. Витамиот F се добива од масло од
сончоглед, што содржи 70-80% линолинска киселина, што е составен дел за
одржување на липидите во косата. Содржи и Токоферол, липиден анти-оксиданс
што ја зачувува обвивката на клетките.
Не содржи:

  • Вештачки бои
  • Синтетички мириси
  • Петролеум
  • Парабен
  • SLS & SLES
  • PEG, PG & BBG EDTA

pH 5,6-6,0

Пакување: 30мл

 

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Концентрат за многу оштетена и сува коса без масла (органски) OWAY 30мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Концентрат за многу оштетена и сува коса без масла (органски) OWAY 30мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top