Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шампон против Опаѓање (органски) OWAY 950мл

Цена: 2,140 ден

Најавете се за салонска цена

Органски шампон против опаѓање, за раст на нови влакна и згуснување (со матични клетки и динаген)

Шампон за згуснување на косата и против опаѓање (со растителни матични клетки и динаген)

Опаѓањето на косата се случува од повеќе причини.
Може да биде сезонско или андрогено, но најважна е првичната правилна дијагноза.

За да се спречи загубата на коса, потребен е третман за нормализирање на себумот,
обновување на липидите и фазно отстранување на првутот.

Овој моќен третман против опаѓање, делува на 2 проблеми:

– Ја зголемува густината на косата и поттикнува раст на нови влакна
– Го намалува просторот меѓу фоликулата и коренот, за да го зацврсне влакното
(со тоа го продолжува животниот век на влакното- анагена фаза).

Дополнително, ја зголемува микро-циркулацијата на малите крвни садови на скалпот
што почнуваат да носат храна до коренот на косата, за да ја одржат здрава.
Растителните матични клетки, го подобруваат метаболизмот на скалпот и стимулираат
регенерација на фоликулата на косата.

Шампонот е благ и за најчувствителниот скалп.
Може да се користи и кај слаба коса, кога нема видливи знаци на опаѓање.

Наменет и за мажи и за жени.

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон против Опаѓање (органски) OWAY 950мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон против Опаѓање (органски) OWAY 950мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top