Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Заштитен шампон за боена коса LAKME 1000мл

Цена: 670 ден

Најавете се за салонска цена

Со микро-пигменти, за заштита на бојата на косата од измивање. Без парабени.

SKU: LT002 Category: Tags: , , ,
Неговата кисела рН вредност ги затвора кутикулите, го продолжува
времетраењето на бојата со одложување на губењето на пигментот.
ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко
во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Сочогледово семе: дава на бојата неверојатен и
долготраен сјај, мекост и флексибилност на влакното
Катјонски полимер од растително потекло (семки од Индиски гуар грав):
ултра мека коса која лесно се обликува. Го заштитува скалпот.
Ја заштитува бојата на косата од измивање.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заштитен шампон за боена коса LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заштитен шампон за боена коса LAKME 1000мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top