Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Заштита на косата пред бланширање (1+2) Ultraphlex

Цена: 3,950 ден

Најавете се за салонска цена

Ultraplex ја пополнува структурата на порозната коса и ја припрема за бланширање

SKU: KP084 Category: Tags: , , ,

Ultraplex е третман што ја заштитува косата од агресивни хемиски третмани:

  1. Бланширање (избелување)
  2. Драстична промена на бојата 
  3. Трајно виткање/ исправување

Формулата содржи активни состојки што го заштитуваат влакното од дехидрирање и пукање. Трајно ја подобрува структурата на косата и не дозволува да се оштети при агресивни хемиски процедури за промена на бојата и формата на влакното (бланширање, боење и трајна).

Чекор 1: Реконтрукција на влакното и зголемување на отпорноста. Косата станува силна и мазна.

  1. Ја исполнува капиларната стуктура
  2. Косата станува мека и еластична
  3. Обезбедува сјај

Косата станува здрава и потешка.

Чекор 2Интеграција на состојките во влакното. За дејството да остане трајно, активните состојки треба да се интегрираат во влакното. Овој чекор прави клетките на влакното, да се спојат со лековитите заштитни својства на Ultraphlex. Со овој чекор, се заштитува pH вредноста на косата.

 

Косата останува свилена и хидрирана! Ќе ја видите разликата.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заштита на косата пред бланширање (1+2) Ultraphlex”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заштита на косата пред бланширање (1+2) Ultraphlex”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top