Заштитен Кондиционер за Боена коса LAKME 300мл

Цена: 430 ден

Најавете се за салонска цена

Со микро-пигменти, за заштита на бојата на косата од измивање. Без парабени.

SKU: LT003 Категории: Ознаки: , , ,
Сподели

Неговата кисела рН вредност ги затвора кутикулите, го продолжува
времетраењето на бојата со одложување на губењето на пигментот.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното
враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Сочогледово семе: дава на бојата неверојатен и долготраен сјај,
мекост и флексибилност на влакното.

Силиконска нано емулзија: Навлегува во кортексот.
Ја заштитува бојата на косата од измивање.

Заштитен Кондиционер за Боена коса LAKME 300мл
Product Cat

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.