Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ: Шампон + Маска за одржување на Црвени нијанси LAKME

Цена: 950 ден

Најавете се за салонска цена

микро-пигментација со корали и алги за зачувување на црвена боја на коса

Формулата на ULTRA RED линијата е збогатена со Екстракти од корали и
алги со богат состав од калциум и одлични хидратантни свосјтва за да го компензира
губитокот на боја. Со користењето на оваа линија ќе го вратите сјајот и здравјето,
како и тоновите на боената коса со црвени и махагони нијанси.
Сетот содржи шампон и маска за коса.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното
враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Екстракт од корали: Хидратација, обновување и заштита на влакното, за мека коса со жива боја
Семки од Индиски Гуар: кондиционирање и заштита
Церамиди: обновување на оштетените влакна

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ: Шампон + Маска за одржување на Црвени нијанси LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ: Шампон + Маска за одржување на Црвени нијанси LAKME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top