Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Full Defense маска 1000мл

Цена: 1,950 ден

Најавете се за салонска цена

Третман за заштита на коса под стрес

ТЕСТ на ефикасност:

83% зголемена заштита од загадувачи.
24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Комплетна заштита во текот на целиот ден од атмосферски и домашни загадувања, како и од УВ зрачење.

Длабински го обновува влакното и го враќа нивото на хидратација.

Извонреден сјај и моментално расчешлување на косата.


Активни Состојки

  • Органски БИО сахариди
  • Органски екстракт од кафеав ориз

Придобивки

  • Комплетна, ефикасна заштита на структурата на влакното. Спречување на загадувачите да се заглават во косата.
  • Хидрира и ја намалува оксидативното оштетување од УВ зраците и сината светлина.
  • Потхрануванета и коса која лесно се расчешлува.

Мирис

  • Свеж и прочистувачки со есенцијално масло од еукалиптус.
  • Чувство на чиста и свежа нега која ги комбинира мешавината од цитруи и силни зелени ноти. Лесни цветни ноти и дрвенест миск.

Начин на употреба

  • Нанесете на чиста, влажна коса.
  • Оставете да делува 5 мин.
  • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top