Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Full Defense шампон 1000мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: LTO007 Категории , , , Ознаки: , , ,

Шампон за заштита на коса под стрес

ТЕСТ на ефикасност:

83% зголемена заштита од загадувачи.
24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Секојдневна употреба.

Нежно ги чисти косата и скалпот и делува како заштитен филтер од атмосферски и домашни загадувања, како и од УВ зрачење.

Сјајна, здрава и потхранета коса.

 


Активни Состојки

  • Органски БИО сахариди

Придобивки

  • Комплетна, ефикасна заштита на структурата на влакното. Спречување на загадувачите да се заглават во косата.
  • Хидрира и ја намалува оксидативното оштетување од УВ зраците.
  • Потхранува и чисти.
  • Здрав изглед без загадувачи.

Мирис

  • Свеж и прочистувачки со есенцијално масло од еукалиптус.
  • Чувство на чиста и свежа нега која ги комбинира мешавината од цитруи и силни зелени ноти.

Начин на употреба

  • Нанесете на влажна коса.
  • Шампонирајте.
  • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top