Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Full Defense заштитен серум 100мл

Цена: 490 ден

Најавете се за салонска цена

Заштитен серум за коса под стрес

ТЕСТ на ефикасност:

83% зголемена заштита од загадувачи.
24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Го обновува и го омекнува влакното и ја зголемува неговата одбрамбена способност од атмосферски и домашни загадувања во текот на целиот ден.

Интензивен сјај и свиленост.


Активни Состојки

 • УВ филтри
 • Органски екстракт од кафеав ориз
 • Комбинација од силикони

Придобивки

 • Заштита од УВ зраци
 • Косата за задржува бојата и сјајот
 • Ефикасна заштита од загадувачи и сина светлина.
 • Потхрануванета и коса која лесно се расчешлува.
 • Моментален ефект на омекнување и сјај.

Мирис

 • Свеж и прочистувачки со есенцијално масло од еукалиптус.
 • Чувство на чиста и свежа нега која ги комбинира мешавината од цитруи и силни зелени ноти. Лесни цветни ноти и дрвенест миск.

Начин на употреба

 • Нанесете со дланките 1-3 капки серум на влажна или сува коса, по должината и врвовите.
 • Не се плакне.
 • Расчешлајте
Brand

Lakme

Scroll to top