Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Глина за Бланширање LAKME 450гр

Цена: 1,190 ден

Најавете се за салонска цена

Содржи каолин (глина богата со минерали). Се работи со прсти (без ракавици).

 

 

SKU: LM024 Категории , Ознаки: , , ,

Неинвазивна глина за избелување на косата. Хомогена и стабилна формула.
Неинвазивниот состав, спречува појава на грутки при мешање на смесата.
Безбеден е од несакана инхалација и може да се употребува со freehand техника.

Предности:

  • Избелува до саканата нијанса, без да го оштети влакното
  • Се задржува на косата, без да капе и да се истура
  • Го затвора и омекнува влакното

Содржи каолин (глина богата со минерали). Ја апсорбира влагата.

Избелува до 6 нијанси.

Апликација: Измешајте сооднос 1+2 со 3%, 6%, 9% или 12% Collage Hydrox хидроген.
Нанесете на коренот или врвовите со четка.

Препорачуваме 20-40 мин. процесирање на бојата, зависно колку сакате да ја осветлите косата.

За постигнување поинтензивно осветлување,
се комбинира со 12% хидроген.

 

БЕСПЛАТНА Обука: Заедно со сетот к.blonde, добивате БЕСПЛАТНА Обука ланширање, шатирање и тонирање).

Резервирајте место на: 02-3109-130 или 076-344-426 (viber)

Product Cat

Brand

Lakme

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top