Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Бланш за коса LAKME 500гр

Цена: 1,190 ден

Најавете се за салонска цена

избелува до саканата нијанса, без да го оштети влакното (ја омекнува косата)

 

SKU: LM001 Категории , Ознаки: , , ,

Екстремно активен бланш за избелување на косата. Хомогена и стабилна формула.
Неинвазивниот состав, спречува појава на грутки при мешање на смесата.
Безбеден е од несакана инхалација и може да се употребува со било која техника.

Предности: Избелува до саканата нијанса, без да го оштети влакното.

Содржи протеини од пченица за омекнување на косата.
Избелува до 8 нијанси.

Апликација: Измешајте сооднос 1+3 со 6% или 9% хидроген.
Нанесете на коренот или врвовите со четка.

За постигнување поинтензивно осветлување,
се комбинира со 12% хидроген.

Препорачуваме 30-45 мин. процесирање на бојата.

Product Cat

Brand

Lakme

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top