Супер-економичен хидроген (3%, 6%, 9%, 12%) SuperKay 360мл

Цена: 115 ден

Најавете се за салонска цена

се нанесува во сооднос боја-хидроген 1:2

 

SKU: SKO Category: Tags: , ,

КАКО ДА ИЗБЕРАМ ЈАЧИНА НА ХИДРОГЕН?

10VOL (3%) – за затемнување до 1 нијанса или Боење на светла коса.
20VOL (6%) – за менување тонови и покривање на бели влакна или осветлување до 1 ниво.
30VOL (9%) – за медиум осветлување (2-3 нивоа).
40VOL (12%) – за интензивно осветлување (3-4 нивоа).

ПОДГОТОВКА: Во неметален сад, измешајте 1 дел крем боја и 2 дела од Хидрогенот (1:2).
НАНЕСУВАЊЕ: Рамномерно нанесете ја смесата за боење на сува и неизмиена коса и
оставете ја околу 30 мин. да делува. Потоа нежно измијте ја главата со топла вода и
специјален Шампон за после Боење (pH 4.5).

Brand

Kay Pro

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Супер-економичен хидроген (3%, 6%, 9%, 12%) SuperKay 360мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Супер-економичен хидроген (3%, 6%, 9%, 12%) SuperKay 360мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top