Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

ЦРН карбон филм восок DEPILEVE 1кг (гранули)

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

Извонредна кремаста формула. Идеална за отстранување на кратки и силни влакна.

SKU: 6129 Категорија Ознаки: , ,

ЦРН КАРБОН ЕКСТРА ФИЛМ ВОСОК

Филм восок во гранули на био база со активен јаглен

Нова био растителна смола со традиционална формула за восок од линијата на DEPILEVE. Био восокот е составен од органски суровини како природен боров колофониум и смола од соја глицерин.
Оваа формула на филм восок има уникатни својства благодарение на активниот јаглен.

Предности:

  • Екстра кремаста: формула за брзо сушење.
  • Ниска температура: Идеален за кожа ултра чувствителна на топлина.
  • Ефикасно: Ги отстранува влакната од првото нанесување. Нема потреба повторно да аплицирате.
  • Не ги поткинува влакната.

Полесно за работа од било кога: има совршена еластичност и црната боја ви овозможува да работите во визуелно совршени ленти, помагајќи да ја организирате вашата работна површина.

Идеален за мажи: Градите, грбот и чувствителните области, оставајќи ја кожата беспрекорна по депилацијата.

 

Активни состојки:

Овој восок е со формула на био база. Што значи дека смолата има биолошко потекло, биокомпатибилна е со кожата и е еколошка.
Јагленот во прав е познат по неговите својства за прочистување. Ги заробува нечистотиите и токсините од порите, дозволувајќи и на кожата да дише слободно.

 

Совет:

Подгответе го местото што треба да се депилира со туфер испрскан со Dermo Balance лосион, најдобриот додаток за филмски восок.

Product Cat

Brand

Depileve

Scroll to top