Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

БИО Азулен восок (топол) DEPILEVE 1кг.

Цена: 780 ден

Најавете се за салонска цена

за многу чувствителна кожа со камилица

SKU: 6107 Категорија Ознаки: , ,

Традиционален БИО восок со азулен, создаден од сертифицирани органски суровини. Био восокот е составен од органски боров колофон и масло од соја. Се топи на ниска температура и има исклучителна еластичност.Восокот ставете го во специјална топилка од ДЕПИЛЕВЕ и оставете го да се загрее 20-30 минути. Нанесете го во правец на раст на влакната. Оставете да се исуши лентата и повлечете во спротивен правец од растот на влакната.

Специјална формула што ја редуцира неудобноста пред и по депилацијата.
Отстранувањето на влакната е полесно и без иритации. Ја прави кожата сатенски-мазна.

Тип на влакно: средно и грубо.
Тип на кожа: сува и чувствителна.
Зони: бикини.

2 пакувања од 500гр.

Product Cat

Brand

Depileve

Scroll to top