Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

PINK VELVET ПЕГЛА ЗА КОСА (ЈОНСКА + КЕРАМИЧКА) TERMIX®

Цена: 6,900 ден

Најавете се за салонска цена

Пегла што не го гори влакното (ја прави косата кадифено мека, сјајна и мазна коса со едно поминување)

SKU: TX15-2 Категории , Ознаки: , , , , ,

Најнова генерација инфра-црвени пегли со нано-технологијаC.RAMIC —–● IONIC Материјали!
Пегла што не го гори влакното (за кадифено мека, сјајна и мазна коса со едно поминување):

TERMIX® брендот, 30-годишнината од своето постоење, ја прослави со лансирањето на пегла за коса со досега невидена технологија. Black Velvet пеглата е дизајнирана за сите типови на коса (со ултра-заштитен систем против оштетување на влакното). Лесна и анатомска интелегентна пегла, со автоматска регулација на топлината.

ПРЕДНОСТ: Широки плочки што мазно се лизгаат низ косата (за здрава коса и разни опции на стилизирање).

 СОВРШЕНО ПРИЛЕПУВАЊЕ: 100%  керамички и турмалински плочки од 32мм (3 пати подобро слепување на косата, за побрза работа)

 ИНТЕЛЕГЕНТНА ТЕМПЕРАТУРА: Постојана контрола на температурата, независна од термо-регулаторот, што се прилагодува на секој тип на коса посебно.

 КАДИФЕНО НЕЖНА: Анти-лизгава површина, специјално дизајнирана за брза и прецизна работа.

 КЕРАМИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ:  Патентиран систем на затоплување (за долготрајност на фризурата).

 ЈОНСКА ТЕХНОЛОГИЈА:  Емитира негативни јони против електрицитет (за сјајна и мазна коса што не се разлетува).

 НАНО-ТЕХНОЛОГИЈА:  Нано-титамиум со кислород и сребро, за дезинфекција на косата.

 ИНФРА-ЦРВЕН СИСТЕМ:  Здрави и ефикасни резултати (против оштетување на косата).

 АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ:  По 60 минути неактивност, самата пегла се исклучува (заштедува енергија).  По уклучување, ја постигнува саканата температура за 60 секунди.

 КОМПЛЕТЕН СЕТ:  Футрола отпорна на топлина и силиконска заштитна ракавица (за заштита на прстите при работа).

КАКО СЕ РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ ПЕГЛИ?
ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ ЈА ЗАСАКАТЕ
  • Ја штити косата од оштетување
  • Удобна е, супер-брза, паметна и анти-статичка
  • Свилено-мазна коса што трае со денови
  • SMART (ја прилагодува топлината на вашата коса)
  • Стартува за 15 секунди

 

 Предупредување: Сите ќе ви ја пипкаат косата! 
Product Cat

Scroll to top