Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Третманска инфра-црвена пегла (ефект на сауна) OWAY 100-240V

Цена: 4,900 ден

Најавете се за салонска цена

течните супстанци ги претвора во микро-молекули и третманот убаво се впива во третираната коса

SKU: RO02 Категории , Ознаки: , , ,

Оваа терапевтска пегла, го отвора влакното и активните материи на терапевтските третмани, навлегуваат длабоко во кортексот на влакното. Течните супстанци ги претвора во микро-молекули и третманот убаво се впива во третираната коса.

Инфра-црвената пегла е многу различна од традиционалните пегли, поради нејзините продорни квалитети. Го загрева влакното одвнатре накај надвор. Се стимулира влакното да прима подобро и прави детокс на косата. Пеглата со црвена светлина, во однос на топлите пегли, има подолга бранова должина.

Ефектот ја релаксира и омекнува косата: косата се загрева рамномерно. Молекулите на вода на површината на косата се распаѓаат на микро-молекули и лесно се апсорбираат во косата. Влагата се заробува во кутикулата и дава заштитна бариера за намалување на штетниот ефект на хемиските третмани и прави заштита од бактерии.

Всушност, пеглата не е воопшто топла (може неограничено да ја оставите раката на плочките од пеглата и нема да се изгорите).

Произведува идеална температура, колку влакното да се отвори. Споредбено, чувството е исто како да допирате млака чаша со вода.

Одлична за лекување на сува, порозна коса (што пука и се рони).
Спасете ги клиентите од шишање … Ќе ви бидат благодарни!

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top