Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Slim пегла за коса (јонска + керамичка) TERMIX®

Цена: 3,900 ден

Најавете се за салонска цена

Пегла што не го гори влакното (ја прави косата кадифено мека, сјајна и мазна коса со едно поминување)

SKU: TX16 Categories: , Tags: , , ,

Најнова генерација пегли со нано-технологијаC.RAMIC —–● IONIC Материјали!
Пегла што не го гори влакното (за кадифено мека, сјајна и мазна коса):

ПРЕДНОСТ: Широки плочки што мазно се лизгаат низ косата (за здрава коса и разни опции на стилизирање).

 

 СОВРШЕНО ПРИЛЕПУВАЊЕ: 100%  керамички и турмалински плочки од 32мм (3 пати подобро слепување на косата, за побрза работа)

 ТЕРМОРЕГУЛАТОР: Контрола на температурата според вашите потреби од 110º до 230º.

 КЕРАМИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ:  Патентиран систем на затоплување (за долготрајност на фризурата).

 ЈОНСКА ТЕХНОЛОГИЈА:  Емитира негативни јони против електрицитет (за сјајна и мазна коса што не се разлетува).

 НАНО-ТЕХНОЛОГИЈА:  Нано-титамиум со кислород и сребро, за дезинфекција на косата.

 КОМПЛЕТЕН СЕТ:  Футрола отпорна на топлина и силиконска заштитна ракавица (за заштита на прстите при работа).

 

КАКО СЕ РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ ПЕГЛИ?
ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ ЈА ЗАСАКАТЕ
  • Ја штити косата од оштетување
  • Свилено-мазна коса што трае со денови
  • Анти-бактериска (дезинфекција на влакното)
  • Анти-статичка (не ја електризира косата)
  • Контрола на температурата

 

 Предупредување: Сите ќе ви ја пипкаат косата! 
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Slim пегла за коса (јонска + керамичка) TERMIX®”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Slim пегла за коса (јонска + керамичка) TERMIX®”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top