Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Професионална пегла за коса DUAL PLATE

Цена: 4,890 ден

Најавете се за салонска цена

Пегла што не го гори влакното (ја прави косата кадифено мека, сјајна и мазна коса со едно поминување)

SKU: KP154 Категории , Ознаки: , , ,

Професионална пегла за коса DUAL PLATE со инфрацрвен исправувач

Технологијата со двојни плочки ја одржуваат температурата константна цело време. Инфрацрвената топлина е високо ефикасна, делува брзо, ниту е токсична ниту е алергенсна.

Ја задржува хидратацијата, дава свиленкаст сјај и долготраен ефект.

Карактеристики:

  • Дигитална контрола на температурата со 11 степени 130-230С на 10 С скала
  • Дополнителен инфрацрвен греач
  • Димензии на плочки: 25 х 110мм
  • Кабел: 2,7м
  • Максимална температура: 230 С

 

 

Product Cat

Scroll to top