Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

УВ ЛЕД лампа 8 OCHO – 84W

Цена: 2,500 ден

Најавете се за салонска цена

UV LED лампа за печење нокти.

OCHO NAILS е уникатен бренд кој се фокусира на професионални производи за стилисти за нокти. Неговиот асортиман вклучува специјализирани ламби и додатоци за нега на нокти. Производите на OCHO NAILS ќе ги задоволат барањата на искусните корисници како и на оние кои штотуку ја започнуваат својата авантура со маникир.

Практичен начин да имате убави нокти

Светилката за нокти Ocho Nails 8 е уред кој – благодарение на неговите практични функции – ви овозможува лесно да вршите третмани за маникир и педикир користејќи хибридни лакови, гелови или други препарати за стврднување на светлина. Рамномерно распоредените LED диоди и Dual Led технологијата гарантираат совршено фиксирање на обликувањето на ноктите . Минималистичкиот изглед, леснотијата на користење и корисните функционалности ја прават светилката совршена и за професионална и за домашна употреба.

Уред без сенки со Dual LED технологија

Совршеното стврднување на геловите и хибридните лакови е обезбедено со 42 правилно поставени LED диоди – без т.н. мртва зона. Затворена форма, односно т.н Кабината користена во дизајнот на овој модел овозможува попрецизно и побрзо фиксирање на обликувањето на ноктите. Користената технологија Dual Led прави диодите да испуштаат светлина од две бранови должини, со што не ги заморуваат очите и обезбедуваат на уредот широк спектар на работа . Избраните решенија го олеснуваат правилното стврднување дури и на најсложените производи, овозможувајќи ви да стигнете до уште потешко достапни места на плочата за нокти.

Прилагодување на работното време на индивидуалните потреби

Светилката е опремена со тајмер со четири програмирани работни времиња : 10 s, 30 s, 60 s и 99 s (т.н. „Low Heat Mode“), кој се одбројува на дигиталниот дисплеј. Дополнително, ако не е избран режим, вградениот сензор за движење автоматски ќе ја вклучи светилката кога ќе ги ставите прстите на рацете или нозете под неа, со максимално време на експозиција од 120 секунди . Екранот потоа ќе го прикаже времето на стврднување. Ова ви овозможува практично да ја изберете должината на експозицијата во зависност од стилот што се изведува во даден момент и користените производи.

Минималистички изглед и функционалност

Внимателно избраните функции, мат финишот и класичните црни нијанси на куќиштето ја прават светилката привлечен и во исто време исклучително практичен елемент на опремата за дневната соба. Соодветните димензии ви овозможуваат слободно да ја ставите целата рака или нога под светилката за време на третманот. Ова обезбедува ефикасно, рамномерно зацврстување на стајлингот и го намалува ризикот од алергии . Има отстранливо дно кое лесно се вади, што го олеснува поставувањето на стапалото под него за време на третманите со педикир или подијатрија. Оваа опција е совршена и за чистење или дезинфекција на уредот.одатоци:

 

Тајмер: 30 s, 60 s, 120 s
Максимално време на работа: 120 s
Сензор за движење: да
Влезен напон: 100-240 V
Моќност: 84 W
Број на LED диоди: 42
Светлосна бранова должина: 365 nm, 405 nm
50000: часови
Димензии: 23,5 x 21,5 x 12,5 cm
Боја на куќиштето: нијанси на црно
Гаранција: 12 месеци

Product Cat

,

Brand

Crisnail

Scroll to top