Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Ултразвук пилинг

Цена: 3,500 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6077/1 Категории ,

Кожа како нова – дали е можно?
ДА!

Со овој уред можете безбедно да ја исчистите кожата и ќе ви помогне да го постигнете ефект на лифтинг на лицето. Со користење на третман со кавитација барем еднаш неделно, вашата кожа секогаш може да биде убава и здрава.

Уредот има две функции кои ги носат следните ЕФЕКТИ:

1. ЧИСТЕЊЕ – Кавитационен пилинг

  • Отстранува мртва кожа и митесери
  • Ги затвора зголемените пори
  • Третира и инхибира акни
  • Ги намалува лузните
  • Ја чисти кожата
  • Го регулира и го ограничува лачењето на себум

2. ЗАТЕГНУВАЊЕ / ЛИФТИНГ / ПОПОЛНУВАЊЕ – Сонофореза

  • Ја зацврстува и подигнува кожата
  • Ги намалува брчките
  • Го забрзува формирањето на колаген
  • Ги стимулира клетките за природно обновување

Технички податоци:
– моќност 2W
– шпатула – 28 kHz
– тежина со пакување 0,27kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top