Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Јонски чешел со карбонски влакна (јаглен) OLIVIA GARDEN

Цена: 520 ден

Најавете се за салонска цена

супер-издржлив, го масира скалпот и го зачувува балансот на косата и кожата на главата (со маркер за шишање)

Карбонска-технологија: Чешелот е направен од неверојатно издржлив материјал,
речиси е невозможно да се скрши. Отпорен е на температура до 220°C.
И покрај тоа што е цврст, многу е лесен.

Јонска-технологија: Го редуцира статичкиот електрицитет на косата.
Кутикулите на секое влакно ќе се затворат и ќе се заштитат од пресушување.
Резултатот е здрава, сјајна коса и полесно обликување.
За коса што лесто се пегла и фенира, јонските чешли се најдобра заштита.

Стимулира масажа на скалпот: Со заоблени запци, нежно ја отплеткува косата и
ја масира кожата на главата. Ја подобрува циркулацијата на скалпот,
го стимулира растот на косата и спречува загуба на коса при чешлање.

Видлив маркер (помош при шишање): видлив сребрен маркер,
одличен за попрецизно шишање.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Јонски чешел со карбонски влакна (јаглен) OLIVIA GARDEN”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Јонски чешел со карбонски влакна (јаглен) OLIVIA GARDEN”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top