Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Детанглер за расчешлување (со јонски третман) TERMIX

Цена: 370 ден

Најавете се за салонска цена

Кажете им збогум на чворчињата и заплетканата коса!

Кажете им збогум на чворчињата и заплетканата коса!

Termix® лансираше практична мала четка за отплеткување на косата. Без кинење и влечење на влакното.

Ја прави косата мазна и сјајна, без да се разлетува (анти-статик).

Избор на 3 различни бонбона нијанси:

 

  • Жешка циклама 
  • Небесно сина
  • Лимон жолта

 

Распрсканите мазни боцки на чешелот, нежно ја отплеткуваат косатаЈонскиот материјал на овој чешел, и го враќа балансот на косата и скалпот и ја прави сјајна и здрава.

 

ПРЕДНОСТИ: 

+ Флексибилни запци што не ја кинат косата

+ Јонскиот материјал ја затвора кутикулата на влакното (ја прави косата сјајна)

+ За сува и мокра коса (со отвори за побрзо исфрлање на водата)

+ Нелизгачки материјал, отпорен на топлина и удари (ергономски дизајн)

+ Лесна за чистење, само поминете со топла вода и сапун

+ 100% ја заштитува косата од расцветување

+ Мини-димензии (одлична за во ташна)

ВАЖНО: Штити од распукани врвови!

 

 

Product Cat

,

Scroll to top