Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

parafin

Распукани раце и тврди петици? Парафин!

Со еден третман, сувите раце и стапала, ќе ви станат свилени …

Од Depilève

Некогаш стравот од непознатото, прави два пати да се замислиме пред да пробаме нешто ново … Затоа денес, ќе ви споделиме вистински искуства од наши клиенти, што го користат парафин третманот. Ефектите од парафинската Depilève бања, можат да се видат за неколку минути.

Ако сакате хидрирана и мека кожа, не одложувајте и ставете ги рацете/стапалата во топол парафин (затоплен во специјална топилка за парафин).

Ајде да видиме какво е чувството кога за прв пат пробувате парафин:

„Драги Depileve! Пред една недела бев на фризер, кај близок пријател. Кога виде колку ми се суви рацете, ми предложи да направам третман со парафин восок. Кожата ми е природно многу сува и во зима кога не носам ракавици, ми пука и на некои места ми се крвари. Редовно ставам помада .. ама за кратко време, рацете ми се пак суви.

Марија:

… Слушнав дека парафинот длабински навлажнува, дури се користи во физикална терапија при проблем со зглобови. Но, досега никогаш не ми текнало да го пробам, зашто не знаев точно што е. Дур чекав со фарбата на глава, фризерот ме однесе во делот за третмани и решивме да пробам Парафин третман од праска. Како мирисаше .. Многу брзо се топи и интересно изгледа (мек и лесен). Полека ги потопив рацете 3 пати едно по друго (откако ќе се исуши првиот слој, се нанесува нов). Парафинот беше топол и пријатен (но не многу жежок). Како што ми беа смрзнати рацете, убаво ми дојде. На крај, рацете ги ставате во меки фротирски ракавици. 

Анета:

Се вративме за да ми ја доврши косата, во меѓувреме парафинот ми се стврднуваше на рацете. Чудно, да видите како одеднаш ми го извади парафинот во едно парче- како ракавица! Фризерот ми кажа еден трик: од парафинот од праска што го извадив, може да направам во мали топчиња и да си го искористам како освежувач на воздух со мирис на праска. Како мириса … Како да си сред плантажа со свежи праски …

парафински третман

Маја:

Раката ми стана мека, линиите од испуканите раце ги немаше. И дури кожата ми ја смени бојата, сега изгледаше здрава и еластична. Требаше да не ги мијам рацете наредните неколку часа и вечерта пред спиење да ставам хидратантна крема. Искрено, мене парафинот ми го смени животов, не знаете колку суви раце имам. Со години рацете не ми биле волку мазни. Планирам да си направам и на стапалата деновиве. Петиците ми се лом. Фала ви Depileve, супер ви се производите! Следен пат сакам да го пробам парафинот од чајно дрво.“

Сега се уверивте? Закажете термин во вашиот салон! Ќе видите колку убави ќе ви станат рацете [и пишете ни на Facebook].

Напишете коментар

Scroll to top