Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Чоколадо: слатко задоволство за Вашата кожа

Доколку го пратите светот на убавината и козметиката, несомнено сте приметиле дека се зголемува бројот на третмани и производи кои вклучуваат чоколадо

како главна состојка за нега на кожата. Тоа е така бидејќи чоколадата, поточно екстрактот од какао, е фантастичен антиоксидант за кожата како и ефективен хидратант.

Во Depilève, ние секогаш ги бараме најдобрите природни состојки за подобрување на формулите на нашите восоци за да обезбедиме дополнителна корист за кожата додека ги отстрануваме влакната.

Тоа е случајот и со нашиот Ролон со Чоколадо, збогатен со екстракти од какао кои се перфектни како нега и заштита и на многу сувите типови на кожа, обезбедувајќи длабинска хидратација. Што се однесува до региите за употреба, најпогоден е за депилација на широки регии како раце, нозе, грб и гради.

Бенефити за кожата од Чоколадо:

  • Хидрира – длабински, оставајќи ја кожата со неверојатно чувство на нежност
  • Ја подобрува текстурата на кожата, ја намалува појавата на брчки и лузни, правејќи ја екстра мазна.
  • Ја смирува иритираната и чувствителната кожа
  • Какаото содржи моќни антиоксиданси кои ги неутрализираат слободните радикали одговорни за стареењето
  • Ги намалува воспаленијата и ја подобрува циркулацијата
  • Ефективно делува на вишокот маснотии и акни

Сега кога ги прочитавте корисните својства, се кладиме дека веќе го барате Чоколадниот ролон восок. Што уште, мириса прекрасно и ќе ви даде пријатно искуство во салонот од почеток до крај. Дали сте љубител на парче добро темно чоколадо? Сигурно знаете дека темното чоколадо содржи преку 70% какао кое обезбедува широк дијапазон на корисни состојки и елементи во трагови кои се есенцијални за здравјето: МАгнезиум, Цинк, Манган, Железо, Калиум, Фосфор… Па, вклучете скромна количина на темно чоколадо во својата диета и овозможете и ги на кожата подребните хранливи елементи.

Напишете коментар

Scroll to top