Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Засилувач на тен MAXIMUM Feral Dark II – SEA BRONZE 150мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

Боја за златен тен (при сончање во солариум), изложување 10-15 мин.

SKU: 6504/1 Категорија Ознаки: , ,

Боја за добивање на тен во солариум. Се употребува на клиенти што веќе имаат добиено основна боја. Го активира меланинот, навлажнува и ја заштитува природната бариера на кожата. Резултатот е златна и изедначена боја. 

Кремаста конзистенција. Екстракти од кофеин и масло од Монои Тахити кои обезбедуваа златен тен. Морските состојки ја заштитуваат кожата и ја регенерираат. Збогатено со Тирозин и елементи кои ја забрзуваат синтезата на меланин

СОВЕТ: Со засилувачот на боја, третманот треба да трае максимум 10-15 мин. Ако веднаш по третманот, кожата е изложена на сонце, мора претходно да се нанесе крема со UV заштита.

 

Product Cat

Scroll to top