Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Средство за чистење на солариум COSMEDICO 150мл

Цена: 950 ден

Најавете се за салонска цена

10 литри течност за супер-брзо чистење на солариум, безопасен за кожата

 

SKU: 5216 Category: Tags: , ,

Cosmedico Destacryl ultra, е концентрирано средство за дезинфекција и чистење на солариуми (со пријатен  мирис). Со овој исклучително ефикасен концентрат, ќе растворите цели 10 литри, свежо подготвено средство за чистење, секогаш кога имате потреба.

Намена: 

  • Дезинфекција на воодоотпорни површини во салони, сауни и фитнес центри.

Cosmedico Destacryl ultra може да се нанесува на пластични и акрилни површини, без да ги оштети материјалите. Тестирани се за употреба на акрилно стакло (по употребата, креветот на солариумот е сјаен како нов, чист и хигиенски). Концентратот е DHGM сертифициран и докажано безопасен за кожата и  БИО-разградлив.

Супер брзо! 

Ги разградува нечистотиите во моментот кога се нанесува врз површината.

СОВЕТ: По чистењето, на солариумот залепете налепница „Свежо дезинфицирано!“. Клиентите ќе бидат воодушевени од третманот и професионалноста.

 

 

 

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Средство за чистење на солариум COSMEDICO 150мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Средство за чистење на солариум COSMEDICO 150мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top