Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Засилувач на тен INTENSE Wild Color I – SEA BRONZE 150мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

Боја за златен тен (при сончање во солариум), изложување 10-15 мин.

SKU: 6502/1 Категорија Ознаки: , ,

Боја за добивање на тен во солариум. Се употребува на клиенти што сеуште немаат добиено основна боја. Го активира меланинот, навлажнува и ја заштитува природната бариера на кожата. Резултатот е златна и изедначена боја. 

Гел со активни растителни молекули добиени од длабочините на океаните кои ја стимулираат кожата да се бори со слободните радикали. Катализаторот на меланин го интензивира и забрзува потемнувањето.

СОВЕТ: Со засилувачот на боја, третманот треба да трае максимум 10-15 мин. Ако веднаш по третманот, кожата е изложена на сонце, мора претходно да се нанесе крема со UV заштита.

 

Product Cat

Scroll to top