Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Млеко за тело CERAZYME® Depilbright (за избелување) DEPILEVE 500мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

Млеко за тело, за изедначување на тенот. Збогатено со Шеа путер (хидратантно и хранливо). 

SKU: DB006 Категории , Ознаки: , , , ,

Млеко за тело, за изедначување на тенот. Содржи комплекс на природна база Gatuline@ Spot-Light (екстрахиран од киви и багрем). Овој комплекс, се бори против темните дамки и постепено целосно ги чисти. Нежно осветлува и го изедначува тенот, неинвазивно и на сосема природен начин. Збогатен со инфузија од Шеа путер, ја хидрира и храни кожата (станува свилена на допир).

Намена: Особено се препорачува за делови од телото склони на потемнување: под брадата, на вратот, градите, лактите, колената, препоните и глуждовите. Штити од UV зраци, што се главна причина за пигментација. Ја разградува и најтемната пигментација од длабоките слоеви на кожата.

 

 

Product Cat

Brand

Anesi, Depileve

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

Scroll to top