Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Табуретка RESTPRO®Round 1 Cream

Цена: 3,900 ден

Најавете се за салонска цена

Козметичка | Терапевтска | Фризерска столица со мек филер на задниот дел од седиштето

SKU: PR006 black Categories: , Tags: , ,

RESTPRO® Round 1

Козметичар сте, терапевт или фризер? И баш во моментов барате удобна табуретка за салонот? RESTPRO® Round 1 е тоа што ви треба. Лесно се ракува и има опција за прилагодување на висината. Тапацирана со “Skin Touch” материјал, со ногарки од супер-отпорна пластика. Бидете сигурни дека ќе ви трае со години! Мекиот филер на удобно задно седиште, ќе ве натера да се чувствувате удобно во текот на целата процедура. Благодарение на тркалата, лесно можете да го поместите столот на вистинското место.

Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да ја видите табуретката.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

Спецификација:

  • Прилагодлива висина од 47 см до 62 см
  • Материјали: тапацир – висок квалитет на винил, ногарки – издржлива пластика, тампон – железо
  • Максималното оптоварување е 100 кг
  • Удобно полнење направено од мека полиуретанска пена од 4 cm дебелина
  • Се расклопува – спакуван во компактна кутија 17 x 53 x 53 cm
Brand

Restpro

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Табуретка RESTPRO®Round 1 Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Табуретка RESTPRO®Round 1 Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top