Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Козметички кревет RESTPRO® Black Beauty 1

Цена: 24,000 ден

Најавете се за салонска цена

Повеќенаменски кревет со потпирачи за раце и прилагодлива висина за потколениците и грбот

 

SKU: 6268/B Категории , Ознаки: , ,

Beauty 1 Black креветот со убава црна боја, совршено ќе се вклопи во секој ентериер.

Професионален кревет за козметички салон (прилагодлив за различни типови на третмани). Удобноста за време на третманот, е пресудна за задржување на клиентите. Овој удобен кревет, ќе го направи секој третман како летање во облаците.

 

Кои се главните предности на производот?

  • Само-прилагодливи флексибилни потпирачи за раце
  • Прилагодлива висина на на потпирачите за грб и потколеници
  • Висококвалитетен тапацир, убав на допир, што дава дополнително чувство на удобност и го спречува брзото абење на каучот
  • Beauty-1 Cream е целосно конвертибилен– лесно можете да ги извршите процедурите за кои е неопходна лежечка позиција на клиентот
  • Гумените завршетоци за нозете, го прават каучот стабилен и спречуваат лизгање на мазен под
  • Удобната дупка за главата, му овозможува на клиентот да ја земе најудобната положба
  • Силата и стабилната положба на креветот за убавина, е обезбедена со челична рамка и сугурносни гумички

 

Купете сега и уживајте во ново ниво на удобност, со помош на Beauty 1 Cream!
Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/2, Скопје

 

Технички параметри:

Секции: 3
Оптоварување: 200 кг
Пена: 10 см
Корица: синтетичка кожа
Боја: бела
Рамка: челик
Висина: 68 см
Димензии: 185 cm x 63 ~ 85 cm (со потпирачи за раце)
Големина на пакетот: 120 cm x 36 cm x 67 cm
Агол на наклон на делови од главата и ногата: 0-80 °
Тежина: 27 кг

 

Brand

Restpro

Scroll to top