Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Козметички кревет (за третмани и педикир) RESTPRO® Beauty 2

Цена: 27,000 ден

Најавете се за салонска цена

Висината се прилагодува на секоја нога поединечно (за педикир и други процедури на нозете)

SKU: 6848 Categories: , Tags: , ,

Со Beauty 2 професионалниот кревет во крем боја – вашите клиенти ќе се чувствуваат многу поудобно и ќе ја подобрите популарноста на вашиот салон за убавина! Овој удобен кревет за убавина (за козметички процедури и педикир) е идеално решение за оние мајстори кои се грижат за нивната репутација и доброто расположение на своите клиенти.

Зошто Beauty 2 Cream професионален кревет?

 • Прилагодлива висина на потпирачи за грбот и нозете
 • Поделениот долен дел, ви овозможува да ја прилагодите висината за секоја нога поединечно, што е особено погодно за педикир и други процедури за нозете
 •  Флексибилни само-прилагодливи потпирачи за раце
 •  Целосно конвертибилен, што е од суштинско значење за процедурите кои бараат лежечка позиција
 •  Тапацираната површина е пријатна на допир и дава чувство на удобност во текот на целиот третман
 •  Можност за отворање дупка за главата, за удобно фиксирање на клиентот и ослободување од притисокот
 •  Челичната рамка и сигурносните рабови, обезбедуваат цврстина и стабилна положба на каучот
 •  Гумените краеви на ногарките, го спречуваат креветот да се лизне на рамна површина
 •  Убавата боја на слонова коска, овозможува каучот подолго време да изгледа чисто

 

Купете сега и уживајте во ново ниво на удобност, со помош на Beauty 1 Cream!
Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

Технички параметри:

 • Секции: 4
 • Оптоварување: 200 кг
 • Пена: 10 см
 • Корица: синтетичка кожа
 • Боја: бела
 • Рамка: челик
 • Висина: 68 см
 • Димензии: 185 cm x 63 ~ 85 cm (со потпирачи за раце)
 • Големина на пакување: 137 см х 34 см х 76 см
 • Агол на наклон на главата и ногата: 0-80 °
 • Тежина: 27 кг

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

Дво-слојното полнење:

1.) 1,5 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок.

2.) 4,5 cm “Тврда пена” – трајна. Пената останува непроменета со години.

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Product Cat

Brand

Restpro

Scroll to top