Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Кревет за масажа БИАНКА

Цена: 14,900 ден

Најавете се за салонска цена

Алуминиумски монтажен кревет. Отпорен на масло за масажа.

SKU: HY002 Categories: , Tags: , ,

Bianca е трисегментен дрвен кревет за масажа на AVENO LIFE, совршен за сите кои бараат докажани решенија по економична цена. Удобен врв со потпирач за грб и стабилна структура на нозете кои го олеснуваат пристапот до пациентот се карактеристиките што го прават совршен за различни техники на масажа, мануелна терапија или козметички процедури.

Bianca е пренослив кревет за масажа со дрвена структура, целосно опремен со торба за носење и дополнителни додатоци. Моделот се одликува со удобна пена од 5 cm, која се состои од два слоја со различна цврстина. Првиот е мек, дебел 4 cm, а вториот, малку потврд, дебел 1 cm. Благодарение на ова, масата не е само исклучително удобна за пациентот, туку е удобна и за терапевтот.
Масата има лесна алуминиумска структура со дополнителна попречна шипка за зголемување на стабилноста при работа. Благодарение на ова, тој е идеално погоден и за масажа и за физиотерапија.

Масата има прилагоден потпирач за грб и благодарение на оваа карактеристика е совршена за козметички третмани, рефлексологија и други техники кои бараат седечка положба. Покрај тоа, масата има контурен исечок во структурата на масата, што го олеснува пристапот до пациентот и работи во седечка положба. Благодарение на ова, тој е совршен и за масажа на лице.

Одличен избор за луѓе кои бараат економични, но проверени и докажани решенија.

  • Должина без потпирач за лице / со потпирач за лице: 185cm / 213cm
  • Ширина: 70 см
  • Висина прилагодена во интервали: од 61cm до 85cm
  • Димензии по превиткување: 93 x 72 x 19cm
  • Тежина (со додатоци) (+/- 1кг): 17кг
  • Динамички отпор*: 250 кг
  • Статички отпор**: 900 кг
  • Изработка на ногарки: дрво
  • Пена: 5 см

* Динамички отпор – мерење направено со рамномерно распоредено динамичко оптоварување, симулирање на напнатоста што се јавува при типична класична масажа.
** Статички отпор – мерење направено со рамномерно распоредено, фиксирано статичко оптоварување.

Product Cat

Brand

Restpro

Препорачани производи

Scroll to top