Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за лице за мажи MAN SECRET – ANESI 50мл.

Цена: 950 ден

Најавете се за салонска цена

Уникатен еликсир за подмладување, формулирана со екстракти од МЕТЕОРИ

SKU: ANM01 Категорија Ознаки: ,

Целата енергија од вселената и Земјата комбинирани во најдобро чувана тајна за мажи. Уникатен еликсир за подмладување, формулирана со екстракти од МЕТЕОРИ, лесна текстура и освежителен ефект.

Функции:

  • Зголемување на густината на кожата и намалување на длабочината и бројот на брчките
  • Намалување ба знаците на замор со ревитализирање на кожата
  • Измазнување на кожата за спречување на опуштеност
  • Ја зајакнува еластичноста и ја подобрува бариерата
  • Длабински ја репарира кожата

Начин на употреба: Се нанесува на лицето и вратот по туширање и/или бричење.

Состав: 

• Екстракт од Метеорит: Ѕвездена состојка, богата со калциум, железо и магнезиум, за највисока апсорпција во кожата, досега непозната за било кој друг минерал. Ги третира видливите знаци на стареење на лицето преку затегање, заштита и стимулирање на клеточната регенерација одвнатре. Ја затегнува кожата, и ги намалува брчките по број и длабочина.

• Екстракт од Родохрозит (Rhodochrosite extract): клеточна заштита против изложување на УВ зраци.

• Екстракт од Оливие: вулканска енергија што ги стимулира клетките, за да се минимизира стресот и заморот.

• Екстракт од Смитсонит: богат со цинк, ја спречува појавата на темни дамки.

• Екстракт од билката Акмела (Spilanthes acmella): ги стимулира клетките и интеракцијата на дермалните влакна (ја обновува кожната текстура).

• Екстракт од никулци на Бука: природен агент кој го стимулира клеточното дишење.

Frescolat®: состојка со освежувачки ефект на ладење.

Product Cat

Scroll to top