Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за кутикули SMART 50-3mm

Цена: 1,420 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NS-50-3 Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за кутикули SMART 50 3mm

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални цангли за кутикули.
 • Должина на сечилото 3.мм.
 • Уникатниот стеснет облик на главата обезбедува подобрена видливост и максимална контрола при работа.
 • Единствените издолжени ергономски рачки во серијата се најпогодни за техничарите со средни и широки дланки.
 • Професионалното рачно острење гарантира прецизно и точно сечење при секое движење благодарение на острите рабови за сечење.
 • Стилската сатенска површина на алатот, пријатна на допир, обезбедува сигурна фиксација на алатот во раката.
 • Мат површината на рачките не рефлектира светлина и не ги оптоварува очите на техничарот, обезбедувајќи удобност при работа.
 • Двојна пружина за непречено движење на алатот.
 • Високолегиран не’рѓосувачки челик.
 • Дополнителна отпорност на корозија се обезбедува со полирање со GOI паста.
 • Отпорен на стерилизација во загреана рерна и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјални средства, во согласност со правилата и упатствата.
Brand

Staleks

Scroll to top