Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Staleks цангли за кутикули SMART 31-5mm

Цена: 1,420 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: S-NS-31-5 Категории , Ознаки: ,

Staleks цангли за кутикули SMART 31 5mm

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Професионални цангли за кутикули.
 • Должина на сечилото 5мм.
 • Рамни рабови за сечење со наклон.
 • Дел за сечење со испакната „пета“.
 • Кратки заоблени рачки.
 • Стилската сатенска површина на алатот, пријатна на допир.
 • Мат површината на рачките не рефлектира светлина и не ги оптоварува очите на техничарот.
 • Професионално рачно острење.
 • Двојната пружина е издржлива и обезбедува мек удар на алатот.
 • Мазен, рамномерен удар што се отвора поради внимателно полирање на зглобот.
 • Дополнителен отпор на алатот на корозија, што се обезбедува со полирање со GOI паста.
 • Високолегиран нерѓосувачки челик.
 • Отпорен на стерилизација во рерна на суво загревање и автоклав.
 • Може да биде предмет на дезинфекција со специјално средство.
 • За изведување маникир и како помошна алатка за завршување на хардверски маникир/педикир.
Brand

Staleks

Scroll to top