Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Пилинг за раце DEPILEVE 200мл

Цена: 530 ден

Најавете се за салонска цена

ги отстранува мртвите клетки и ја припрема за други третмани

SKU: 6162 Категории , , , Ознаки: , ,
Специјална формула наменета за пилинг за раце.
Нежно и ефикасно дејствува за отстранување на мртвите клетки, неопходно пред третманот, за подобрување на ресорпцијата на активните состојки од кремите.
Ја стимулира регенерацијата.
Активни состојки:
  • Алантоин: омекнува и регенерира
  • Масло од овес: омекнува и дава еластичност, ја подобрува ексфолијацијата на кожата
  • Камилица: анти-воспалителни и смирувачки својства
  • Јојоба перли: микро топчиња полни со масло од јојоба кои вршат механичка
    ексфолијација и ги отстрануваат нечистотиите од мртвите клетки
  • Екстракт од лимон: ја чисти кожата со блага хемиска ексфолијација
Product Cat

, ,

Brand

Anesi, Depileve

Scroll to top