Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за лице – Stem C3 50мл.

Цена: 920 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6373 Категорија Ознаки: , , , ,

Технологија на растителни стем клетки и Витамин Ц инкорпорирани во оваа луксузна емулзија која го враќа хронолошкото стареење и го забавува распаѓањето на есенцијалните клетки на кожата.

Текстура: емулзија

  • Ја заштитува долговечноста на стем клетките на кожата
  • Се бори против хронолошкото стареење
  • Ја обновува ДНК
  • Го редуцира формирањето на слободните радикали и оксидативниот стрес на кожата

Активни состојки:

  • Растителни стем клетки
  • Колаген
  • Екстракт од портокал
  • Стабилен активен витамин Ц

Начин на употреба:  Отстранете ја шминката и нанесете на чистоо лице и врат избегнувајќи ги контурите околу очите.

Product Cat

,

Brand

Anesi

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top