Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за лице – Stem C3 50мл.

Цена: 920 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6373 Category: Tags: , , , ,

Технологија на растителни стем клетки и Витамин Ц инкорпорирани во оваа луксузна емулзија која го враќа хронолошкото стареење и го забавува распаѓањето на есенцијалните клетки на кожата.

Текстура: емулзија

  • Ја заштитува долговечноста на стем клетките на кожата
  • Се бори против хронолошкото стареење
  • Ја обновува ДНК
  • Го редуцира формирањето на слободните радикали и оксидативниот стрес на кожата

Активни состојки:

  • Растителни стем клетки
  • Колаген
  • Екстракт од портокал
  • Стабилен активен витамин Ц

Начин на употреба:  Отстранете ја шминката и нанесете на чистоо лице и врат избегнувајќи ги контурите околу очите.

Product Cat

,

Brand

Anesi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за лице – Stem C3 50мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за лице – Stem C3 50мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top