Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Гликолен пилинг – Silglycol 30мл.

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6337 Category: Tags: , ,

Гликолен пилинг за отстранување на мртвите клетки.

  • Длабински ја подмладува кожата, омекнува и дава посветол изглед.
  • Комбинација на гликолна киселина и органски силикон кои го стимулираат создавањето на нови колагенски влакна.

 

Начин на употреба

  • Со рамна четка нанесете на чиста и сува кожа, избегнувајќи ги очните контури.
  • Оставете да делува 3-4 минути.
  • Исплакнете со влажна крпа и завршете со лосион.

 

Комбинирање со други третмани:

  • Silglycol + Сет DNA: Промовира создавање на колаген, ремоделирање на кожата, рафинирање на stratum corneum, намалување на брчки и стимулирање на обновување на клетките.
  • Silglycol + Сет Dermo Controle: Затворање на порите, намалување на лузните од акни и отстранување на вишокот маснотии од површината на кожата, правејќи ја поздрава, радијантна и длабински прочистена.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Гликолен пилинг – Silglycol 30мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Гликолен пилинг – Silglycol 30мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top