Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Гликолен пилинг – Silglycol 30мл.

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6337 Категорија Ознаки: , ,

Гликолен пилинг за отстранување на мртвите клетки.

  • Длабински ја подмладува кожата, омекнува и дава посветол изглед.
  • Комбинација на гликолна киселина и органски силикон кои го стимулираат создавањето на нови колагенски влакна.

 

Начин на употреба

  • Со рамна четка нанесете на чиста и сува кожа, избегнувајќи ги очните контури.
  • Оставете да делува 3-4 минути.
  • Исплакнете со влажна крпа и завршете со лосион.

 

Комбинирање со други третмани:

  • Silglycol + Сет DNA: Промовира создавање на колаген, ремоделирање на кожата, рафинирање на stratum corneum, намалување на брчки и стимулирање на обновување на клетките.
  • Silglycol + Сет Dermo Controle: Затворање на порите, намалување на лузните од акни и отстранување на вишокот маснотии од површината на кожата, правејќи ја поздрава, радијантна и длабински прочистена.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top