Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Корективен крем (високо покривна пудра) ANESI CC Perfect 30мл.

Цена: 700 ден

Најавете се за салонска цена

Високо-покривна пудра! Се нанесува по козметички третман за покривање на црвенилата и заштита на кожата од UV зрачење. 

SKU: ANJ04/05 Category: Tags: , ,

Универзална колор корективна крема со пудра. Формулирана со уникатни три-пептиди кои го минимизираат формирањето на брчките и ги забавуваат постепените знаци на стареење. Мејкап ефективно трае 12 часа, воедно корегирајќи го и изедначувајќи го тонот на кожата. Има заштитен фактор СПФ 30. Водоотпорна.

Нијанси: 

 • Light 
 • Medium 
 • Dark

Текстура: крем

 • Достапна во три нијанси. Светла, Медиум и Темна
 • Обезбедува адекватна заштита од УВА и УВБ зраци
 • 12 часа мејкап, отпорна на вода и висока СПФ заштита
 • Спречува формирање на дамки и дава сјај на кожата
 • Збогатена со екстракт од Малт за заштита на кожата од оксидативен стрес

Активни состојки:

 • Сафора
 • Екстракт од Киви
 • Морски ексополисахариди
Product Cat

,

CC пудра (нијанса):

Светла (Light), Средна (Medium), Темна (Dark)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Корективен крем (високо покривна пудра) ANESI CC Perfect 30мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Корективен крем (високо покривна пудра) ANESI CC Perfect 30мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top